V nákupnom košíku nie sú žiadne položky

Vyskúšajte

Jarné upratovanie bez šomrania

Naše mamy a babky by vedeli rozprávať o tom, ako sa kedysi vynášali koberce na dvor a prášili prakerom. Ako pravidelne vyberali všetky veci zo skríň, prali záclony a utierali garniže. Jarné upratovanie bola skrátka udalosť. Zapojil sa každý a po skončení celá domácnosť krásne voňala. Ale dnes je to trochu inak...

Na takéto „hromadné akcie“ si nevieme nájsť čas a, čo je horšie, ani chuť. Vieme si predstaviť aj lepší spôsob, ako zabiť celý víkend. No raz sa to urobiť musí, a ten najlepší čas je rozhodne na jar. Po tmavej, únavnej zime, kedy sa nikomu nechce hýbať ani máčať v studenej vode, príde žiarivé obdobie, keď vidno každú smietku či fľak na okne.

Kde začať?

Upratovaniu sa nevyhnete, ale môžete si ho zefektívniť, aby Vám ostalo aj trochu voľna. Základom je stanoviť si správne poradie činností, zapojiť domácich povaľačov a vybrať si efektívne pomôcky. Nechávať si ťažkú prácu na záver, keď už ste unavený, znamená, že to budete musieť robiť znovu. Preto začnite od toho najťažšieho - kuchyne a kúpeľne.

S praktickým nástrojom všetko pôjde rýchlejšie. Mop s rozprašovačom Rovus bude Vašou pravou rukou. Do nádobky nalejete vodu s čistiacim prostriedkom, ktorú budete rozprašovať po podlahe, takže nepotrebujete žiadne vedro. Mop je ľahký, otáča sa do všetkých strán a špeciálne utierky z mikrovlákna na seba naberajú všetku špinu ako magnet. Môžete ho použiť aj na kachličky na stenách, či na sklo v sprchovom kúte. Nová XL verzia Vám ušetrí kopu času. Skvelý je aj na drevené parkety v obývačke, ktoré rozhodne nechcete namočiť.

Vysávanie pre pokročilých

Koberce dnes už neprášime, preto je ťažké dostať z nich všetku špinu, vlasy a chlpy domácich maznáčikov. Výber kvalitného vysávača je celkom veda a na jar by to chcelo skutočne hĺbkové čistenie. Vysávač Rovus Invictus má trojnásobný filtračný systém a maximálny sací výkon. Zbiera najjemnejší prach vrátane roztočov a alergénov a následne filtruje vzduch, ktorý dýchate. Je ľahký a bezdrôtový, takže sa pri vysávaní toľko neunavíte.

Motivujte sa

Na začiatku ste do toho šli s maximálnym elánom, ale po prvej miestnosti Vás to láka k televízoru? Nuž, chce to lepšiu motiváciu. Za každú upratanú miestnosť si doprajte nejakú sladkú odmenu. Ak Vám to pomôže, spravte si zoznam vecí, ktoré treba upratať, a postupne ich vyškrtávajte. Nezabudnite si pustiť nejakú rýchlejšiu hudbu, trochu Vás to nakopne.

Ach, tie okná

Umývanie okien Vás buď baví, alebo máte nočné mory, že z nich vypadnete. So strachom z výšok Vám nepomôžeme, ale vhodný pomocník všetko urýchli a dokonca Vás to bude baviť. Zoznámte sa s čističom okien Rovus.

Funguje rovnako ako mop s rozprašovačom. Do nádobky nalejete vodu s čistiacim prostriedkom a rozprašujete po okne. Špinu a zvyšky prostriedku stiahnete gumovou stranou čističa, znovu prestriekate a doleštíte druhou stranou s jemnou bielou utierkou. Je ľahučký a takisto nepotrebujete žiadne vedro. Urobte si poriadok aj v aute a pekne vyleštite zrkadlá.

Nezabudnite na jednoduché pravidlo: okná neumývajte, keď je príliš teplo a slnečno. Rýchlo schnú a ostávajú na nich šmuhy.

Na čo ste asi zabudli

Jarné upratovanie je vždy o niečo dôkladnejšie, preto nezabudnite utrieť kľučky na dverách a oknách, oprášiť chladničku, pretrieť klávesnicu a ovládače, umyť odpadkový kôš a rozmraziť mrazničku. Pokiaľ ste už dlhšie nečistili trúbu alebo máte okolo drezu vodný kameň, teraz je ten správny čas. Máme pre Vás ešte jeden tip: čistiacu pastu Shadazzle, ktorá si poradí s pripečeným jedlom v rúre, zašlými kachličkami aj s vodným kameňom v umývadle.